Neuroaxis s.r.o. - vedoucí lékař MUDr. Blanka Štorková, PhD.
Neurologické ordinace
Praha 5 - Zbraslav a Hostivice
IČO 28450108
Neurologická ordinace
U Národní galerie 476 Praha 5-Zbraslav
156 00
a
Neurologická ordinace
Prostřední 796 Hostivice, 253 01
  Praha 5- Zbraslav
tel.: 776 578 881
neuroamb2@email.cz

Hostivice
tel.: 737 688 891
neuroamb@email.cz

V případě, že se nám nedovoláte napište e-mail.
Ordinační doba
ZBRASLAV:
PO: 7.00-12.00 13.00-16.00
ÚT: 8.00-12.00 13.00-16.00
ST: 7.00-12.00 13.00-16.00
ČT: 8.00-12.00 13.00-15.30
: 8.00-12.00 13.00-15.00
HOSTIVICE:
PO: 8.00-12.00 13.00-18.00
ÚT: 7.00-12.00 13.00-16.00
ST: 8.00-12.00 13.00-16.00
ČT: 8.00-12.00 13.00-15.30
: 8.00-12.00 13.00-14.00
v čase 7-8.hod. jen objednaní.

O nemocech
Věděli jste?
Vyhledat:  
Nalezeno 10 záznamů z celkového počtu 10, zobrazeny 1. - 10.
třese se Vám ruka?

Třes ruky (rukou) bývá příznakem Parkinsonovy nemoci, ale také může jít o banálnější záležitost - záleží na výsledku celkového neurologického vyšetření. Naštěstí v tomto případě jde většinou o diagnózy, kde nehrozí větší nebezpečí z prodlení jak ve stanovení dg., tak ve vlastní léčbě. Udělejte si na sebe čas a přijďte se ukázat, řešení lze často nalézt již při prvním klinickém vyšetření, i když většinou po jistotu doplňujeme i další přístrojové metody.

Pokud jde o Parkinsonovu nemoc a příbuzná onemocnění, ráda se Vám budu věnovat - jde o mou specializaci PhD., na které jsem pracovala v průběhu 3-leté stáže v Sahlgrenově univerzitní nemocnici ve Švédsku, u p. doc. Bo Johnelse.

A hlavně - Parkinsonovu nemoc lze v naprosté většině případů úspěšně léčit!

                                                                                                                                               MUDr. Blanka Štorková Ph.D.


bolí Vás často záda?

Bolesti zad nebo "krční páteře" jsou často způsobeny přetěžováním páteře a jejích podpůrných struktur (páteřní vazy, drobné klouby a svaly) moderním způsobem života (dlouhotrvající práce s počítačem, zvedání těžkých břemen, jednostranná zátěž při sportu nebo u muzikantů). Zprvu jde o poškození vratné. Pokud se potíže objevují již delší dobu (déle než rok, většinou v různě dlouhých intervalech), může přetěžování páteře zanechat trvalejší stopy - vytvoří se např. výrůstky na páteři, které po několika letech mohou začít tlačit na nervy, které páteří prostupují v úzkých (několikamilimetrových) otvůrcích. Podobně přetěžování plotének může vést k jejich postupné degeneraci (začnou "vysychat, objevují se v nich malé prasklinky) a příští i třeba malá zátěž může vyústit v tzv. výhřez ploténky. Výhřez ploténky znamená, že ploténka napraskne a její měkký střed (jádro) vyhřezne prasklinou do místa, kde běží nervový kořen a začne na něj tlačit. Tlak na kořen se projeví většinou velkou bolestí nebo brněním, které obvykle prochází do horní nebo dolní končetiny (mohou být ale i méně typické potíže, které odhalí jen zkušený lékař).

Všem těmto potížím lze předcházet - především tím, že podle instrukcí lékaře a rehabilitačního pracovníka včas (dříve než dojde k nevratnému poškození páteře) posílíte podpůrné struktury páteřní (zejména hluboké svaly obalující páteř), které pak převezmou na sebe část zátěže, kterou by jinak dostala páteř a páteř je tímto chráněna před poškozováním. Velkou výhodou je individuální přístup zahájený neurologickým vyšetřením (každý člověk má jinak "narostlou" páteř a potřebuje určitý postup léčení i rehabilitace - často jiný než druhý pacient se zdánlivě obdobnými potížemi).

I v případě, že již máte výhřez ploténky nebo jinou závažnější diagnózu, stále se dá něco dělat, abychom Vás zbavili potíží a pokud možno šetřili páteř před dalším poškozením. Operace páteře je až poslední alternativou, pokud předchozí metody nejsou dostatečně účinné (z naší ambulance odchází max. 5% pacientů s výhřezem ploténky na operaci, většinu zvládneme vyléčit "konzervativně"). I když současné operační postupy při výkonech na páteři se snaží být co nejšetrnější, přesto je pro odstranění vyhřezlé ploténky nutné přeřezat některé okolní vazy a úpony, které se již nezahojí tak funkčně, jako byly původně. Pokud je nutné přistoupit k větší stabilizaci páteře, je zásah do okolních páteřních segmentů ještě větší.

Proto se starejte o svou páteř, dokud je ještě zdravá..a přijďte k lékaři včas.

                                                                                                                              MUDr. Blanka Štorková Ph.D.


zlobí Vás paměť?

objednejte se na klinické a EEG vyšetření, která mohou odhalit příp.počínající Alzheimerovu nemoc, která je ještě léčebně ovlivnitelná (na rozdíl od pozdějších stadií nemoci)


máte nepříjemné pocity v ploskách nohou?

Objednejte se na klinické a EMG vyšetření - může jít o tzv. polyneuropatii (např. při cukrovce nebo ve vyšším věku) - potíže lze při správné diagnóze odstranit.


brní Vás prsty na ruce?

Jde o jednu z nejběžnějších potíží. Je nutné především odlišit intenzivní brnění celé paže (nebo celé dolní končetiny), které by mohlo mít závažnější příčinu (u starších např. mozková příhoda, u mladších roztroušená skleróza). I tak však netřeba se obávat dopředu, důležité je nechat se včas vyšetřit (lékař už při popisu potíží při telefonickém rozhovoru poměrně dobře odhadne, zda půjde o závažnou diagnózu či nikoli).

Méně závažné příčiny brnění ruky (rukou) bývají: syndrom karpálního tunelu, blokáda krční a horní hrudní páteře, případně výhřez krční ploténky nebo "nešikovně uložený" výrůstek na krčním obratli. K přesné diagnóze máme k dispozici i přístrojové vybavení (EMG), nejdůležitější je však pečlivost lékaře.


Časopis Farmakoterapie
Tento odborný časopis je určen všem lékařům. Jeho nápní je přinášet aktuální a kvalitní informace o lécích a jejich použití.

Roztroušená skleróza
Roztroušená skleróza, RS (ereska), sclerosis multiplex je autoimunitní onemocnění postihující nervový systém...

Epilepsie
Epilepsie, padoucnice, je označení pro skupinu neurologických onemocnění charakterizovaných poruchou elektrické aktivity mozku...

Parkinsonova nemoc
Poměrně řídkou, ale často zmiňovanou neurologickou nemocí je tzv. Parkinsonova choroba. Tuto nemoc poprvé v roce 1817 popsal londýnský lékař James Parkinson. Její původní název by se dal do češtiny přeložit jako obrna třaslavá. Protože se však ve skutečnosti o obrnu nejedná, ponechme jí název Parkinsonova choroba.

Bolesti hlavy
Bolest hlavy zná téměř každý člověk. Je to velmi obecný příznak, který může ukazovat na mnoho různých onemocnění...

Chcete vidět, co Vás čeká?
Poodhalíme Vám roušku medicínského tajemství. V naší fotogalerii můžete vidět vše od našeho vybavení přes Vaše vyšetření až po léčbu Vašeho problému.